ELİF’İN BİR GÜNÜ

ELİF’İN BİR GÜNÜ

Difficulty : A1
OKUMA

 

Herkese merhaba. Benim adım Elif. Ben 12 yaşındayım ve Türküm. Ailemle beraber İstanbul’da oturuyorum. Benim günüm genellikle erken başlıyor. Hafta içi her gün saat 7.30’ta kalkıyorum. Hafta sonları ise daha geç kalkıyorum. Kalktıktan sonra yatağımı topluyorum ve banyoya gidiyorum. Ellerimi ve yüzümü yıkayıp okul kıyafetlerimi giyiyorum. Saçlarımı genellikle at kuyruğu yapıyorum.

Kahvaltıda yumurta, peynir, zeytin ve reçel yiyorum. Annem ve babam kahvaltıda çay içiyorlar ama ben çay sevmiyorum. Bu yüzden süt içiyorum. Kahvaltıdan sonra dişlerimi fırçalıyorum ve evden çıkıyorum. Okula servisle gidiyorum.

Ders saat 9:00’da başlıyor. Okulda çok güzel bir kantin var. Ben ve arkadaşlarım teneffüste bazen kantinde oturuyoruz bazen de bahçede oyun oynuyoruz. Teneffüsten sonra tekrar derse giriyoruz. Okulda birçok ders var ama benim en sevdiğim ders Türkçe. Dersler saat 3:30’ta bitiyor. Ben eve servisle dönüyorum.

Eve geldikten sonra üstümü değiştiriyorum ve biraz dinleniyorum. Sonra ödevlerimi yapıyorum. Bazen annem bana yardım ediyor çünkü bazı konuları anlamıyorum. Akşam annem ve babamla beraber yemek yiyoruz. Annem çok lezzetli yemekler yapıyor. Yemekten sonra anneme yardım ediyorum. Beraber bulaşıkları makineye koyuyoruz.

Ben her akşam uyumadan önce 20 sayfa kitap okuyorum. Sonra çantamı hazırlıyorum, dişlerimi fırçalıyorum ve saat 10:00’da uyuyorum.

share it now...

Facebook
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

A1 COURSE IS STARTING

September 27, 2021 - 17:30